9 Aralık 2015 Çarşamba

Şarkılar bizi anlatır Mualla!

  Ne zamandır aklımda; bir türlü oturup yazmaya uğraşmadım. Bu ara çok üşengecim sevgili okur. Bak; son yazım üstünden ne kadar zaman geçmiş? Hayır sana soruyorum. Ben üşeniyorum şimdi bakmaya. Sen bi bak da söyle bana. Ya da söyleme vaz geçtim; gereksiz ayrıntı.
  Beni bilirsin sevgili okur; her şey hakkında bir şeyler bilirim. Bu yüzden de her şeyle uğraşırım; müzik yaparım, kitap yazarım, şarkı söylerim vs. Haa senin haberin yok; bir de koroya katıldım. Ars Nova Çok Sesli Gençlik Korosu. Böyle büyük büyük yazdım ama reklam olsun diye değil; utunuyorum bazen tam adını. Hazır aklımdayken hepsini yazayım dedim. Neyse konumuz bu değil.
  Beynimin tuhaf bir çalışma sistemi var sevgili okur; insanlarla şarkıları bağdaştırıyor. İnsanların yüzü hariç her şeyi unutabilirim ( yok lan; yüzlerini de unuttuğum sürüsüne insan var şimdi...). Ama yüzlerini gördüğümde bağdaştırdığım şarkı hep kafamda çalıyor. Gerçi; sanırım herkese aynı şeyi yapmıyor beynim. Daha çok, şey gibi, layık gördüklerine yapıyor gibi sanırım. Çünkü şimdi düşününce; o kadar da çok şarkılı insan yok hayatımda. Ya da hatırlamaya değer insan yok mu desem. Bilemedim.
  Şimdi yine diyeceksin ki; " Bana bunları niye anlatıyosun şimdi?". Şundan anlatıyorum sevgili okur; bi liste yapmaya karar verdim. Şu an aklıma gelen bu 'insan - şarkı' ikililerinin bir listesini yapıp seninle paylaşıcam. Çünkü içimden geldi. Ha ama çok heveslenme; sadece isimlerini yazıcam. Sen de böylece kim lan bunlar acaba diye düşünüp duracaksın. Belki de çok umursamazsın. Keyfin bilir...
  Ben listeyi yapmaya başlıyorum artık. Bakalım kimler gelecek aklıma...


  Dilara Ş. = Hüzün Kovan Kuşu - Düş Sokağı Sakinleri

  Kaan = Bu adamı hatırlatan çok parça var aslında. Ama en yoğunu şu; Full Moon Madness - Moonspell

  Derya = Şebnem Ferah'ın bütün şarkıları ( Teknik olarak Şebnem'in kendisi aslında. Hatun Şebnem'e aşıktı çünkü)

  Zeynep = Bütün Queen of The Damned albümü ( Ama özellikle Bu parça; System - Chester Bennington)

  Mert = Another Brick In The Wall - Pink Floyd

  Sevgi = Sexy and I Know It - LMFAO

  Okan = One Winged Angel - Black Mages

  Yelda = Paradise Circus - Massive Attack

  Hande = White Satin - Zeds Dead

  Selin = Komşu Kızı - Sait Uçar ( Bunun suçlusu tamamen kendisi. Klibinde oynadı. Sonra da benden klibi Youtube'a atmamı istedi. )

  İrem = I Love It - İcona Pop

  Esen = Do I Wanna Know - Arctic Monkeys

  Dilara T. = MAN O TO - Nu

  Elvin = Yaz Müziği - Tamburada

  Kübra = Sevgi Her Şeydir - Muammer Sun

  Elif = Bodrum - Yüzyüzeyken Konuşuruz

  Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Daha fazlasını hatırlarsam yazıcam yine buraya. Takipte kal sevgili okur. Çünkü burada biz bizeyiz. Sen olmayınca çok sıkıcı oluyor buralar. Hadi git bi kahve yap da karşılıklı içelim. Benim ki orta olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder